Dobrý den,

Velice rádi Vás vítáme na našich internetových stránkách. Rozsah naší činnosti je poměrně velký a tak zkrátíme naše představování na pár vět a sami si vyberete, co Vás zajímá a chcete vidět.

Jsme malá rodinná farmička, nebo lépe řečeno stará chaloupka plná zvířat a velkých nadšenců, než zemědělců nebo velkochovatelů. Preferujeme co nejpřirozenější a nejzdravější  odchov našich svěřenců slepicemi počínaje a koňmi konče, výběhy bez zavření v kotcích nebo boxech. Přebytky našeho snažení nabízíme taktéž malým chovatelům nebo jiným zájemcům. Pravidelně jsou k dispozici  jehňata, králíci, kačenky, slepice, koťata, štěňátka Bernských salašnických psů  nebo i vejce či kozí mléko. Když dorostou nabízíme mladé koně po základním výcviku připravené na sportovní kariéru a další specifický výcvik, nebo k rekreaci koně zdravé a psychicky vyrovnané a komunikující bez problémů s lidmi.

Přijměte tedy pozvání na virtuální návštěvu, ale nezapomeňte, rádi Vás uvítáme na Olimberku, kdykoliv budete mít chuť opustit rušný a uspěchaný  civilizovaný svět, a vyměnit ho  za klid a krásnou nezkaženou přírodu.                                                                                                              

Bernský salašnický pes

Bernské salašnické psy chováme již přes dvacet let, kdy se o těchto medvědech s citlivou duší ješte v naší republice moc nevědělo. S naším životem byly spjaty již tři fenky a tři pejsci BSP. Můžeme s klidným svědomím říci, že majitelé štěňátek od nás, s kterými jsme v kontaktu jsou spokojeni a to je další důležitý bod našeho chovatelského snažení. Více informací o tomto skvělém plemeni najdete  v sekci "Psí život".

Potomci naší Kačenky

Kde nás najdete...

Naše vesnička, Horní Žďár, se nachází na poloviční cestě mezi Dvorem Králové nad Labem a Trutnovem. Od hlavní silnice první třídy odbočíte vlevo a dorazíte do vesnice táhnoucí se údolím s potůčkem. Asi v polovině vesnice odbočíte znovu vlevo po cyklistické stezce směr Olimberk, Prosečná a po dvou kilometrech polní cestou, většinou ve špatném stavu po silných děštích, ale sjíznou, se dostanete  do našeho údolí.

Zajímavost

 

Do roku 2007 nebyla v naší chalupě ani v celém údolí nikdy zavedena elektrika, osada tu byla v historických záznamech již v roce 1785. Možná vám to přijde šokující  a nepředstavitelné v době počítačové techniky, mikročipů a letů do vesmíru, ale je to tak. Do té doby jsme si svítili svíčkami, petrolejkou nebo používali elektrogenerátor. Od tohoto roku elektřina zavedená je, bohužel sloupy, což vzhledu údolí vůbec neprospělo, ale nedá se nic dělat, jsme rádi, že ji máme :-).  Je nám známo, že takové farmy nebo staré chalupy ještě na našem území stále existují.

Odborné články

Postupem času bych chtěla na stránky zařazovat odborné nebo alespoň zasvěcené články. Pojednávaly by o všech oblastech naší činnosti. O výcviku a chovu koní, různých plemenech a zajímavostech z koňského světa. To samé platí o psech, tam naše pozornost bude směřovat hlavně k Bernským salašnickým psům, ale určitě se dostane i na jiná plemena a zajímavosti. Dále co vidíme v naší přírodě. Květiny, stromy a také výpěstky naší babičky zde najdou své místo. Další domácí  hospodářská zvířata apod. O fotografování se zatím moc rozepisovat nemůžu stále jsem začátečník a učím se, ale  o fotky určitě nouze nebude.

Návstěvy

Velice rádi vítáme u nás návštevy se zájmem o zvířata, chov, výcvik nebo krásnou přírodu, ale prosíme všechny zájemce, o návštevu u nás, nahlaste se raději předem a to telefonicky nebo mailem. Často se stává, že telefon leží doma a jsme venku u zvířat, ale buď se dovoláte později nebo často se zpátky ozýváme na volané číslo. Jelikož naše zvířata jsou náš zájem, tak se může stát, že jsme v práci nebo někde na cestách, pan domácí mívá noční směny a tak se může stát, že místo nějaké aktivity ho najdete v pižamu:-).