Archivní koně

Jak název napovídá zde se nacházejí koně, kteří u nás žili, pobývali nebo se narodili a poté odešli do světa. Na fotografii tři potomci klisny Oriny.

OLIVER

Oliver byl první hříbě naší Oriny, nádherný mohutný a vysoký světlý hnědák s odznaky, dokonce po tatínkovi má jeden i na břiše. Jeho tatínek Fors Gedos. Velice krásný a milý kůň, kdyby ještě žil, určitě bychom s ním zase naše koňské dámy připustily. Na třech letech byl prodán kousek odsud, k Hořicím, má milující paničku a  vede se mu dobře. Při práci, všední manipulaci i obsedání naprostý pohodář a miláček, jen našeho pana veteřináře nemusel, když z něho cítil prasata nebo jiný dobytek.

Cliff

Cliff je druhé hříbě Orinky. Narodil se v roce 2006, je to ryzák s odznaky, menší, kulatý koníček, říkalli jsme mu Fifánek, což mu myslím zůstalo i u nové majitelky. Otec Clifa holštýn 984 Corleograf, výkonnost parkur stupně T. V původu Corleografa se vyskytují známá a významná sportovně i chovatelsky úspěšná jména jako Corleone, Caletto II, LangrafI či Cor de la Bryere. U nás v republice nepůsobil Corleograf dlouho, byl prodán do zahraničí, kde ještě ve svých 18letech skákal T parkury.
Clif zdědil po tatínkovi ohromnou chuť skákat, je to čert a uličník, který nade vše miluje lidi.

 

 
 

 

Prďa

Vlastním jménem Long, byl valášek u nás na důchodu, který si tu užíval přibližně sedm let, problematický na ošetřování, milující dědeček všech hříbátek, zemřel ve věku  24let a doufáme, že nás na věčných pastvinách nepomluví.

Jiřinka

 Své majitelce dělá jen a jen radost. Po Rock´n Roll.

Burák a Stoupa

Odjeli se svou paničkou blíže k domovu.

Bobeš

Neron a Salim

 Neron od nás po asi osmi letech odcházel jako osmnáctiletý  valach, bílý pohádkový kůň pro princezny, teda pokud nebyl vyválený a to bylo vlastně neustále :-), v mládí s ním jeho majitel jezdil distanční dostihy, pro svoji hodnou a klidnou povahu vozil i nemocné při hipoterapii, je také dušný a má artrózu proto  zde byl na čerstvém vzduchu, jsme vlastně takové malé plicní sanatoriu pro koně :-), k Neronkovi na tři poslední roky přibyl jeho kamarád Salim. Poté co si majitelé postavili vlastní stáj koníci odcestovali domů.