Naši psi

 

Miška

Zařazujeme jako první, protože je nejstarší člen naší psí smečky. Mišce je letos osmnáct let. Je to malá kříženka pravděpodobně velškorgi a něco. Byla nalezena v Pardubicích v popelnici. Miška má skvělé pastevecké vlohy a ještě donedávna utíkala za námi při každé vyjížďce s koňmi. I třeba po půl hodině vystopovala kudy jsme jeli a plížila se za námi jako stín dokud jsme si jí nevšimli. Teď tráví většinu času ve svém křesle u kamen, ale stále ráda chodí na procházky a trpělivě snáší útoky  štěňat.

SAM

Samíček je čtyřletý pes Bernského salašnického psa, kterého jsme pořídili, když se nám ztratil náš půl roční pes - štěně od Kačenky, přivezli jsme ho z Prachovských skal. Už od počátku byl problematický, i přes ujištění chovatelky, že žere vše, byl měsíc na lécích protože nebyl vůbec zvyklý na vařenou stravu, také byl velmi plachý a bázlivý o neorazítkovaném očkovacím průkazu ani nemluvě. Nicméně u nás se ze všeho relativně dostal a vyrostl z něho nádherný, i když drobnější, pes. Absolvovali jsme kurz výcviku na cvičišti v Trutnově, kde byl velice šikovný a moc nás to bavilo. Jen po špatné zkušenosti v dospívání, kdy ho porval pes, útočí na všechny psy a pere se, s fenkami je bez problémů. Poslední dva vrhy štěňat jsou po něm  šťeňata jsou moc hezká vyrovnaná a co víme od majitelů i zdravá a to je nejdůležitější. Sam bezmezně miluje naše děti hlídá je a chrání.

Toby

I když byl Tobíček mé maminky, tak ho zařadíme. Je u nás často a doufáme, že rád. Je to kříženec šeltie, rád pase má k tomu přirozené vlohy, je neskutečně aktivní, vlezlý a vychytralý. Tobíček si v současnosti užívá u mé tety V Břasích u Rokycan.

Eiša z Lantíkova

 

Náš další pes je fenka border kolie Eiša, neskutečně živá, velice kontaktní a milá, doufáme, že bude velkou oporou na farmě při práci s ovečkami.

Matka: Erish blue Tennant  více na https://www.zlantikova.cz/index.php/border-kolie

Otec: Cool With Bohemia Alké více na https://www.zlantikova.cz/index.php/border-kolie

Rodokmen:https://bcccz.cz/gen/genealogie.php?gPage=1&gAct=list&gSearch=&gCmku=1&gNameT=1&gName=Ei%9Aa+z+Lant%EDkova

 

První výstava - V4  hurá!!!!

Oční vyšetření  - všechna oční vyšetření dopadla výborně, všech sledovaných nemocí je prostá.

Dále Eiša absolvovala vyšetření RTG kyčelních kloubů s výsledkem A/A úhel 105stupnů,

navíc jsme jí nechali udělat RTG loketních kloubů s výsledkem 0/0

a RTG na OCD ramenních kloubů s výsledkem nepostižena

takže výsledek nad očekávání vynikající!!!!!

V květnu 2014 absolvovala úspěšně bonitaci takže je chovná :-)),

Týden po té výstava v Hradci Králové s výsledkem V2 :-)).

 

JOEY Alkyra

pejsek border kolie s pracovními předky, otec ISDS,zkoušky ZVOP, HWT CS,IHT CS1, matka zkoušky ZVOP, HWT CS,krásný hnědobílý uličník

Matka: Dancing Queen Alkyra

Otec:Kid Gulden Land

více :https://www.alkyra.estranky.cz/clanky/vrh-j.html

 

Rodokmen: 

https://bcccz.cz/gen/genealogie.php?gPage=1&gSearch=&gCmku=1&gNameT=1&gName=Dancing%20Queen%20Alkyra%20&gAct=detail&ID=10493